Typy cery. Jakim Ty jesteś typem cery?

źródło zdjęcia: http://7beautytips.com

CERA NORMALNA

Charakterystyka:

Ten typ cery posiadają osoby do 11 roku życia. Jest gładka, bez przebarwień. Niestety nie występuje  u dorosłych osób. Skóra jest dobrze napięta i nie pojawiają się na niej niedoskonałości. Jednak nasz organizm się zmienia, jeśli nie będziemy odpowiednio jej pielęgnować możemy doprowadzić do zaniedbania.

Pielęgnacja:

Cera normalna potrzebuje oczyszczenia z zanieczyszczeń. Należy używać preparatów przeznaczonych do skóry normalnej. Zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków. Ograniczenie pielęgnacji do użycia mydła może wysuszyć naszą skórę.
Po kontakcie z wodą należy zastosować tonik, a następnie krem nawilżający.

Zabiegi:

Osoby młode mogą przedłużyć stan swojej cery lekkimi maskami nawilżającymi.

Składniki aktywne: antyoksydanty, witamina A, E, C, B3


CERA SUCHA


Charakterystyka:

Osoba o tego typu skórze szczególnie musi dbać o nawilżenie. Suchość skóry powoduje, że jest matowa i łuszczy się. Odwodniona skóra wolno się regeneruje. Dużo szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Jest cienka i brak jej elastyczności.

Która z nas nie spotkała się z suchym naskórkiem po nałożeniu podkładu? Na tak zwane skórki są narażone zwłaszcza osoby, które niedawno uważały, że mają cerę tłustą lub mieszaną z niedoskonałościami, a nadmierne wysuszenie spowodowało zaburzenia stanu skóry.
Często zła pielęgnacja i wybór niewłaściwych kosmetyków powoduje suchość skóry. Zwłaszcza nie należy używać kosmetyków które zawierają alkohol.
(niektóre kosmetyki mają go w małym stężeniu, który nie zaburza funkcjonowania naszego naskórka).


Pielęgnacja:

Jeśli Twoja skóra jest sucha wybieraj kosmetyki do tego rodzaju cery. Zrezygnuj z żeli do mycia twarzy, woda może powodować nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i dodatkowo wysuszy. Zalecam stosowanie mleczka do demakijażu lub płynu micelarnego.  Na rynku kosmetycznym pojawiły się również olejki do demakijażu. Po zmyciu pozostaje przyjemne uczucie nawilżenia.

Koniecznie stosuj tonik po oczyszczeniu np. aloesowy, ogórkowy lub różany.

Używaj kremu do cery suchej, ale wybieraj uważnie. Nie należy używać bardzo ciężkich kremów mogą one zablokować pory, co spowoduje powstaniu zaskórników.

Raz w tygodniu koniecznie peeling :) do wyboru:
- drobnoziarnisty
- enzymatyczny


Zabiegi:

- peeling kawitacyjny
- mikrodermabrazja
- kwas hialuronowy
- maska algowa


Składniki aktywne: kwas hialuronowy, kolagen, sorbitol


CERA TŁUSTA

 
źródło zdjęcia: http://zuriwellness.co.za

Charakterystyka:

Od razu widoczne jest błyszczenie, spowodowane nadmiernym wydzielaniem sebum. Najczęściej spotykany typ cery przed 30 rokiem życia. Po tym czasie gruczoły łojowe obkurczają się i nadmierna produkcja sebum mija, co często prowadzi również do zmarszczek.

Nadmiar łoju może być przyczyną choroby jaką jest trądzik. 
Nie lekceważ trądziku, poszukaj dobrego lekarza, który przeprowadzi badania, które pomogą ustalić najlepszą metodę leczenia. Niestety w dzisiejszych czasach trądzik to choroba społeczna często lekceważona przez lekarzy, którzy próbują spławiać nas lekami powierzchniowymi.

Pielęgnacja:


Przede wszystkim musisz uważać na dotykanie twarzy w ciągu dnia. Bakterie, które znajdują się np. na rękach w połączeniu z nadmiarem sebum mogą prowadzić do zatkania gruczołów łojowych i spowodować stany zapalne z których tworzą się pryszcze. Myj twarz rano i wieczorem. Rano wystarczy delikatne oczyszczenie, tonik i lekki krem nawilżająco- matujący.
Wieczorem możesz rozbudować trochę proces pielęgnacji. Zacznij od zmycia makijażu za pomocą płynu micelarnego, następnie nałóż żel myjący antybakteryjny, który usunie nadmiar łoju. Koniecznie zastosuj tonik i lekki krem.

Jeśli Twoja cera bardzo się błyszczy w ciągu dnia możesz ściągać sebum za pomocą specjalnych bibułek lub chusteczką.

Zabiegi:


- mikrodermabrazja
- brushing- inaczej zwany peelingiem szczotkowym. Stosuje się go w przypadku kiedy Twoja skóra nie jest cienka, ma nierównomierny koloryt. Zabieg ten oczyszcza, złuszcza, poprawia ukrwienie. Specjalną szczoteczkę do tego zabiegu można zakupić w aptece lub drogerii.- kwasy
- maski

Składniki aktywne: glinki białe, zielone, algi, aloes, morszczyn, tymianek pospolity, chmiel, łopian, azulen, pokrzywa, wit. z gr. B, cynk, siarka, wit. z gr. A 10-30%, mocznik, AHA (kwas glikolowy), BHA (np. kwas salicylowy), koalin, kwas azelainowy,

CERA MIESZANA

Charakterystyka:

Trudna w pielęgnacji, ponieważ wymaga traktowania typowego dla cery tłustej i suchej. Słyszałaś o słynnym "T"? Czoło, okolice nosa i podbródek nadmiernie wydzielają łój, natomiast policzki wymagają nawilżenia. 
 
Pielęgnacja:

Stosuj kosmetyki do tego rodzaju cery. Przemywaj twarz tonikiem ściągająco- oczyszczającym. W strefie T należy używać kremu matującego, resztę nawilż ;) krem pod oczy. Najlepiej sprawdzi się podkład matujący.
Raz w tygodniu trzeba zastosować peeling ziarnisty lub enzymatyczny. Mile widziana będzie rónież maseczka nawilżająco- ściągająca.

CERA NACZYNKOWA

http://bridalmusings.com

Charakterystyka:

Łatwo ulega zaczerwienieniu. Nie zawsze widoczne są rozszerzone, prześwitujące przez skórę naczynia, częściej zauważalny jest nierównomierny koloryt skóry. Najczęściej mają je osoby z cienką skórą o jasnej karnacji. Skóra jest wrażliwa, delikatna i sucha, skłonną do alergii.
Osoby o cerze naczyniowej mogą mieć trądzik różowaty.

Czynnikami, które mogą wywołujące rumień i których należy unikać:
- słońce
- czynniki emocjonalne
- wysoka lub niska temperatura
- alkohol
- aktywność fizyczna, sauna
- pikantne potrawy
- kosmetyki
- leki

Pielęgnacja

Wykonujemy demakijaż delikatnym mleczkiem do cery wrażliwej. Należy zastosować łagodny tonik do cery naczynkowej uszczelniający naczynia krwionośne, bezalkoholowe lub toniki do cery wrażliwe. Pamiętaj o nałożeniu filtru UVA i UVB. Aplikuj kremy nawilżające i wzmacniające naczynia krwionośne. Raz w tygodniu zastosuj peeling enzymatyczny. Dobrze jeśli będziesz stosować maski wzmacniające naczynia krwionośne i maski nawilżające dozwolone dwa razy w tygodniu.
Chroń skórę przed niską temperaturą, słońcem i dużym wiatrem. Nie używaj do mycia twarzy mydła i perfumowanych kosmetyków.

- unikaj preparatów zawierających glikol propylenowy, kwas salicylowy i mocznik.


Składniki aktywne: rutyna, kwercetyna, hesperydyna, kasztanowiec, miłorząb japoński, arnika górska, oczar wirginijski, bez czarny.






~ Składniki aktywne- wywołują pożądane działanie, pochodzenia naturalnego.
~ antyoksydanty- związki usuwające z organizmu człowieka nadmiar wolnych rodników
Spowalniają procesy starzenia się organizmu

~ kwas hialuronowy- naturalnie występuję w organizmie. Stanowi również budulec ściany krwionośnej.
~ kolagen- występuje w organizmie, ma wysoką odporność na rozciąganie, jego brak może powodować starzenie się skóry.

Udostępnij:

Witam na moim blogu:)

Zapraszam do komentowania

1 komentarze:

  1. Ja chyba jestem tłustym typem skóry, bo ciągle mam problem z niedoskonałościami. Dlatego szukam porad i trafiłam na taką stronę https://www.wybierzzycie.pl/ . Mam zamiar dostosować się do tych rad by w końcu pozbyć się tych niechcianych pryszczy

    OdpowiedzUsuń